Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice morčat Od Archiho

Novinky-záloha

30.12.2012 - Upravena složka Šampioni :)

22.12.2012 - Dnes jsem si od Káji Staufčíkové přivezl krásného krémového samečka CHATEU BRIAN Little Goldie. Kájo moc, děkuji :))) Byli aktualizovány Plány.

16.12.2012 - Včera se konala Adventní výstava morčat v Ostravě, výstavy jsem se nemohl zůčastnit osobně, ale díky paní pořadatelce se závodníky podařilo dopravit na výstavu v pořádku. Výsledky ZDE, Esmeralda se stala ŠAMPIONEM ČR.

24.11.2012 - Ve středu prodila Ariel svá třetí mláďata. Moje očekávání sáténových ice creamů se vyplnilo. Narodil se jeden bílý červenooký a jeden ice creamový sameček. Prohlédnout si je můžete v odchovech. Také byli aktualizovány odkazy.

22.10.2012 - Včera se konala 1. Podzimní výstava morčat v Brně. Za dopravu morčat děkuji Káji Staufčíkové. Výsledky ZDE.

30.9.2012 - Včera jsme se zúčastnili 6. Pardubické výstavy. Více informací ZDE

15.9.2012 - Esmeralda porodila 4 mláďata, ale ani jedno nepřežilo. :( Minulý týden se naše morčata zúčastnila výstavy v Hradci Královém a jak se jim vedlo?

 

 

20.8.2012 - Ariel nám před měsícem nadělila 3 dárečky, aby toho nebylo málo tak nám teď přidala tři ještě naše ice creamová saténka Calypso Nya Od Archiho. Můžete se na mě podívat tady, všechny budou na Prodej

15.7.2012 - Mezi tím, co já jsem si užívál krásného počasí ve středomoří u nás se rodilo a na "letošní rok" ve velkém stylu :D Normálně máme 1 - 2 mimina ve vrhu a teď 3. Porodila nám naše Ariel. Jenoho bílého červenookého samce, jednoho krémového a jednu krémovou samičku. Všechni jsou na prodej

13.6.2012 - Na Přerovské výstavě nám Penelope diskvalifikovali za boule v břiše. Posuzovatelky říkali, že bude nejspíš březí nebo je to cysta. Já spíš věřil, té cystě, protože Penelope nemohla být březí, protože neměla ským :) Už mi to nedalo, Penelope pořád přibírala na váze. Zajel jsem s ní k veterináři, okamžitě ji operoval. Zavolal mě ať jdu do ordinace, podívat se o má v břiše. Nakouknul jsem a málem jsem dostal infarkt. Byla plná nádoru, kolem žaludku, plic střev a jater, uplně všude. Veterinář řekl, že to nemá cenu, bude ji lepší uspát. Byla to naše nejroztomilejší samice :(

3.6.2012 - Odeslali jsme výsledky z výstav a hned jsme vyrazili na další, tentokrát do Příboru. Výstava se konala v areálu ČSCH Příbor. Bylo vystaveno něco kolem 70 morčat. Já jsem vystavil Calypso, Cascade Faith a Esmeraldu. Podařilo se náj utrhnout i nějaké ocenění: Cascade Faith získal ocenení za 3. hladké adult. Více informací ZDE

5.5.2012 - Poslední víkend v dubnu jsme pořádali dvě jednodenní výstavy morčata v Přerově. přijelo mnoho chovatelů českých slovenských a dokonce přijela vystavovat maďarská chovatelka Katalin Toth, je to pro nás velká čest !! Jako posuzovatele jsme si domluvili Andreu Kroftovou a Denisu Vítkovou, posuzování bylo precizní, uplně bez komlikací. Mockrát děkujeme ;)

Pro nás jako chovatelskou stanici výstava dopadla velmi dobře, vystavil jsem Calypso, Cascada Faith, Esmeraldu, Aramise a Penelope jela jen tak do počtu, co kdyby něco náhodou :) U některých to byla výstavní premiéra, a myslím, že jsi vedli velmi dobře. Aramis splnil podmínky pro udělení titulu šampion ČR a tak se stal naším druhým šampionem. Více informací o výstavě v sekci Výstavy.

Foto výstav naleznete ZDE

Výstavu hodnodnotím velmi kladně jak ze strany pořadatele, tak ze strany vystavovatele. A jako pořadatel se budu těšit na další výstavě, která se uskuteční 27. - 28.4.2013 opět na výstavišti v Přerově.

 

25.4.2012 - Finišujeme s přípravou výstav a do toho Melody včera porodila dvě saténové mimi. Obě dvě jsou jedinečný, Jedno je bílý tmavooký sameček - tako barva u nás v CHS odchována poprvé, a druhé samička, HLADKÁ SATÉN v barvě ICE CREAM. Melody mi udělala velkou radost ihned po výstavě dododám fotky.

Srdečně Vás zveme na 1. a 2. výstavu morčat v Přerově

28.4. - 29.4.2012

Výstaviště Přerov.

10.4.2012 - Po dlouhé době jsem se zase dostal k aktualizaci stránek. Za skoro 3 měsíce se u nás stalo mnoho věcí, mláďata, no je toho hodně :D . 2. března porodila Penelope dvě samičky jednu bílou červenookou a druhou krémovou. Očekáváme mláďata od Melody.

28.1.2012 - Ariel ve Čtvrtek porodila jedináčka. Je to bílá červenooká samička porodní váha 129g, má krásnou hlavu a velké uši, ale bohužel na oušku má zálomek a na zadečku jeden vírek, takže bude na prodej do role mazlíčka. Jelikož jsem ve celotýdně ve škole a přes víkend doma nestíhám skoro nic, tak foto se budu snažit dodat v co nejbližší době.

21.1.2012 - Očekáváme mláďata po Ariel, doufám, že porodí dříve než odjedu do školy, i když s našima se začínám "vsázet", že Ariel porodí jakmile já opustím dům :D. Tak jsem zvědavý, kdo vyhraje. Penelope vypadá, že je březí, porod plánujeme na únor. Dalé jsme dnes aktualizovali Plány: Melody + Chilli a Carolyn + Picasso, obě dvě spojení jsou opakované.

13.1.2012 - Dnes nám dorazily šampionáty, na které jsme odesílali čekatelské karty na ZO a to Carolyn, Zen Soft a Ariel. Také Melody má pět karek na grandšampiona, ale jedna z nich je slovenská, tudíž ji musíme první vyměnit za českou a až pak odeslat. To znamená, že Melody bude mít titul grandšampiona ČR a 1. čekatelství na INTERŠAMPIONA.

4.1.2012 - Vítáme Vás v novém roce 2012, doufám, že tento rok nám chovatelům přinese mnoho úspěšných odchovů, vydařených výstav a dalších aktivit, které k chovu patří. Od tohoto roku se začínáme zabývat především plemenem hladké satén v barvách světlé řady, a to především odchovem "saténových ice creamů"

Také se samozdřejmě budeme zúčastňovat výstav, myslím si, že jich bude mnohem více něž v předešlých letech. Také máme s kamarádkami chovatelkami v plánu pořádat výstavu, ale na to je čas nebojte všechno se dozvíte v pravou chvíli.

Při mém "brouzdání" po webech chovatelských stanic jsem mrknul i na web Chovatelské stanice Pod Stránskou skálou, ve které bydlí naše odchovankyně Everlasting a zrovna dostala novou profilovou fotku. Po dohodě s paní Michaelou Sadeckou, foto na ukázku přidávám i na náš web. No, řekněte není nádherná :o)))


Přidali jsme novou sekci "Návštěvní kniha", můžete do ní psát co se vám líbí nebo nelíbí nebo svoje dotazy, na které pokud budu znát odpověd velmi rád odpovím.

TOPlist